• Prenumerera

    bloglovin
  • Skriv in din epostadress för att prenumerera på den här bloggen och därmed få information om nya inlägg via epost.

    Gör som 17 andra, prenumerera du med.
  • Kategorier

TRÅKTORSDAG: VÄRDELÖST VETANDE.

Värdelöst vetande tycker jag är jättekul, sen alla andra som skall ta del av mina värdelösa påståenden och slutsatser blir nog uttråkade eftersom det handlar om saker som ingen har någon som helst nytta av.

Som Opel Kapitängrillar.

BP hörde av sig i mitt kommentarsfält om att den här grillen hänger upp och ned.

Vi får gå till botten med det här.

Tittar man på sargen på grillen så finns det ett uttag nedtill.

Tittar vi sen på bilen så sitter det en kromlist längst fram på huven. Den skall givetvis passa i grilluttaget. så BP hade rätt här.

Rätt skall vara rätt så här skall det se ut.

Så nu vet alla hur man hänger upp en Opel Kapitängrill, ifall man hamnar i den situationen att man måste göra det.

Bra va.

KajsaLisa.

Annons

6 svar

  1. BP har sinne för detaljer och kul att du följde upp hennes tankar. Jag noterade inte skillnaden förrän idag och då med stor knapphet-
    Även onödig kunskap kan vara kul

  2. Hahaha! Tusen tack för länken:-) Tror det är ändå bara du och jag som kan gräva ner oss i bilgrillar en torsdag;-) De flesta skulle nog tycka att det var riktigt, riktigt tråkigt;-)

  3. det där var ju vaket av BP

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: