• Prenumerera

    bloglovin
  • Skriv in din epostadress för att prenumerera på den här bloggen och därmed få information om nya inlägg via epost.

    Gör som 17 andra, prenumerera du med.
  • Kategorier

SKYLTSÖNDAG: BARA EN SKYLT.

Nej det blev bara en skylt idag i BPs SkyltSöndag

Den här skylten är det enda jag bytt mig om, den här veckan, känts som hjärnan skulle rinna ut genom öronen. Visst stranden är jätteskön, vattnet ljummet, men jag är urled på att känna mig okreativ.

Jag vill ha svalka nu !!!!!!!!!!

Hoppas att följande vecka blir bättre, så jag fixar att både bada och blogga.

KajsaLisa

14 svar

  1. Då håller jag tummarna för att du har fått det lite svalare nu då 🙂

  2. Skylt som skylt, det blev väl en bra skylt! Lite av på mitten 😀
    Här är lite svalare idag.

  3. Lugn bara lugn det kommer en höst och en vinter Kajsa! Du ska få frysa om dina fötter… Tipps: Sätt in hörlurar med bra musik så blir hjärnan kvar. Badskylten var fin och talande, den betyder svalka på riktigt i min tolkning.

  4. mycket passande skylt, temperaturen har sjunkit, nästan kallt på natten

  5. Lite svalka skulle jag också uppskatta och eftersom jag varit en sväng till Höga kusten så fick jag det redan i torsdags.
    Skylten passade fint.

  6. Tycker den här skylten passar perfekt till den här sommaren som bara fortsätter och fortsätter. Å i värmen ska man låta bli att tänka. Då får man bara djupare och djupare rynkor;-)
    Å du borde ha passat på att vara kreativ idag, då det var kallare. Igår kväll var det bara 14,9 grader…
    Tusen tack för skylten och länken:-)

  7. Skriver under med stora bokstäver på allt!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: